Hoe kan ik maximaal inzetten op circulariteit?
Je zet al een grote stap richting circulair slopen door de traceerbaarheidsprocedure correct en volledig te volgen. Hier wordt stap voor stap uitgelicht wat van jou als opdrachtgever of architect wordt verwacht.
Daarnaast kun je:
- De sloopdeskundige vragen hergebruik- en recyclagefiches toe te voegen aan het SOP; zo zie je meteen waar de circulaire kansen liggen
- In je aanbesteding rekening houden met de circulaire aanpak van aannemers, niet enkel met de prijs
- Het SOP zo vroeg als mogelijk laten opmaken. Zo kan de architect – in het geval van sloop en heropbouw – maximaal materialen en elementen recuperen in het nieuw ontwerp.
Meer weten? Lees ons onderzoeksproject Circulaire Sloopteams of download onze circulaire roadmap voor opdrachtgevers hier.